A A + -

Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana – zapraszamy!

5 maja 2015 Newsy, Patronat

Zapraszamy na Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana nad którym objęliśmy patronat!

Zjazd to wydarzenie adresowane do młodych ludzi związanych ze środowiskiem wolnościowym, ale nie tylko. Zaproszeni są wszyscy ci, którzy interesują się zarządzaniem projektami i chcą poznać dobre praktyki pomagające przekuć swój pomysł w udane działanie. Zeszłoroczna edycja zakończyła się wielkim sukcesem – powtórzmy to!

W tym roku odbędzie się w doskonałym miejscu, którym jest Hotel Senator (4. gwiazdki) w Starachowicach. A wśród organizacji wspierających Zjazd jest Institute of Economic Affairs, czołowy wolnorynkowy think-tank, jeden z najważniejszych ośrodków myśli wolnościowej na świecie.

Zjazd będzie trwał od piątkowego popołudnia do niedzielnego poranka. W tym czasie zostaną wygłoszone referaty dot. Miltona Friedmana oraz działalności w ruchu wolnościowym. Prelegentami będą m.in. prof. Robert Gwiazdowski i prezesi Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, czyli Jacek Spendel oraz Marcin Chmielowski.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Zjazdu: http://www.zjazdwolnosciowy.pl/

Zamiarem organizatorów Zjazdu Wolnościowego jest osiągnięcie trzech celów. Pierwszym z nich jest zwiększenie umiejętności praktycznych młodych polskich wolnościowców:

„Wiemy, że nasz ruch się rozwija i cieszy to nas, bo sami go współtworzymy. Ale wiemy też o tym, że wiele rzeczy możemy poprawić. Czasami okazją do tego może być wymiana doświadczeń i praca na konkretnych case – study. Chcemy pokazać naszym Uczestnikom jakie działania udały się w polskich wolnorynkowych instytucjach trzeciego sektora w ostatnim czasie i w jaki sposób osiągnięto te sukcesy”.

Drugim celem jest przypomnienie postaci patrona Zjazdu, prof. Miltona Friedmana:

„Szanujemy niebywałe osiągnięcia Friedmana na polu nie tylko teorii ekonomii, ale także praktyki ekonomicznej i przede wszystkim wpływu, jaki miał na promocję rozwiązań opartych o dobrowolność. Nasze środowisko musi postawić na bardziej umiejętne komunikowanie swoich idei, dlatego też zdecydowaliśmy się wybrać na patrona zjazdu właśnie jego”.

Trzecim powodem jest chęć integrowania środowiska. Wiemy z doświadczenia, że warto się czasem spotkać w mniej oficjalnych sytuacjach i po prostu porozmawiać. Dzięki temu poznajemy się lepiej. A siłą naszego środowiska są przecież relacje.

comments powered by Disqus

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress