A A + -

Wydajemy biografię Rothbarda!

23 września 2015 Newsy, Patronat

rothbard

Książka „An Enemy of the State: the Life of Murray N. Rothbard” Justina Raimondo jest, do tej pory, jedyną biografią Murraya N. Rothbarda — najważniejszej postaci w historii ruchu wolnościowego i libertariańskiego. Jest ona tym bardziej cenna, że autor książki był przyjacielem Rothbarda i miał dostęp do całej jego prywatnej korespondencji. Koncepcja libertarianizmu wciąż jest słabo znana szerszemu gronu Polaków, choć to wspaniała idea głosząca wolnościowe hasła. Chcemy, aby to się zmieniło, a Murray N. Rothbard — nietuzinkowy ekonomista, filozof, historyk, działacz, publicysta — stał się postacią obecną w powszechnej świadomości Polaków.

Podstawową zaletą książki jest to, iż ukazuje Murraya Rothbarda jako człowieka z krwi i kości. Nie jest to więc panegiryk, lecz barwna opowieść o wszystkich jego wzlotach i upadkach. Szczególnie interesujące są ukazane w książce złożone, wieloletnie związki łączące go z Ludwigiem von Misesem, Williamem Buckeyem Juniorem oraz Ayn Rand.

Na okładce książki będzie zdjęcie Murraya Rothbarda. Ksiązkę poprzedzi wstęp Jakuba Wozinskiego — współautora tłumaczenia, publicysty, autora pracy doktorskiej poświęconej teorii działania Murraya Rothbarda. Wstęp w przystępnej formie przybliża filozofię Rothbarda. Oprócz wstępu, „Przeciw państwu” będzie zawierać przedmowę w formie eseju napisaną przez jednego z liderów polskiego ruchu wolnościowego — Marcina Chmielowskiego.

Wesprzyj zbiórkę!

Fanpage całej akcji, na którym można znaleźć dodatkowe informacje, cytaty czy inne materiały związane z wydaniem „Przeciw państwu” znajduje się TUTAJ.

comments powered by Disqus

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress