A A + -

Pożyteczni idioci Hamasu

28 sierpnia 2014 Felieton, Publicystyka

W świetle ofensywy Izraela w Strefie Gazy naturalne są różne wiece poparcia dla jednej z walczących stron, z których niektóre miały miejsce w Arizonie. W drugiej połowie lipca jeden z takich propalestyńskich wieców odbył się w Phoenix [1], a inny miał niedawno miejsce na Arizona State Capitol. Grupą odpowiedzialną za te wydarzenia jest organizacja CARAMA [2], Koalicja Arabów i muzułmanów w Ameryce. Jestem przekonany, że niektórzy libertarianie mogą być skłonni do przyłączenia się i uczestniczenia w tego typu marszach. Jednak, mówię to z własnego doświadczenia, jako że organizowałem i uczestniczyłem w protestach przeciwko wojnie w Iraku i Afganistanie, każda obecność libertarian na takich wydarzeniach jest albo ignorowana, albo wyśmiewana, gdyż są oni postrzegani jako pożyteczni idioci. Nie mam wątpliwości, że celem wszelkich takich imprez jest wspieranie Hamasu, co obejmuje też dżihad przeciwko Izraelowi.

Przykładem propalestyńskich protestów może być ten, który miał miejsce w Miami, gdzie solidarni z Palestyńczykami skandowali takie hasła jak: „Bóg kocha męczenników, dalej Hamas!”, a Żydom grozili powrotem armii Mahometa, powołując się na Bitwę o Khaybar. Była to wojna zaaranżowana przez proroka islamu Mahometa, kiedy podbił Khaybar wraz ze swoją muzułmańską armią. Większość żydowskich mieszkańców miasta zostało zabitych lub zniewolonych. Pozostali Żydzi zostali później wydaleni przez kalifa.

A tak CARAMA opisuje się w Internecie [3]:

„Dołącz do naszego protestu, aby wyrazić solidarność z niewinnymi ofiarami trwającej izraelskiej operacji w Strefie Gazy. Dosyć tego – jak wiele dzieci i niewinnych cywilów musi umrzeć lub zostać przesiedlonych, aby sytuacja została rozwiązana”.

3mn

Symboliczne ukazanie palestyńskiego dziecka jako żywej tarczy przeciwko armii izraelskiej.

Potępiając śmierć cywilów organizatorzy i uczestnicy protestów tak naprawdę potępili Izrael. Jest to równoznaczne z zanegowaniem możliwości kraju do obrony własnej i, jestem pewien, zawiera też pogardę wobec Żydów. Zauważcie, że wszelkie roszczenia ze strony propalestyńskich grup lub jednostek całkowicie ignorują fakt, że to Hamas rozpoczął konflikt i że obejmuje to ich znamienitych poprzedników Fatach/OWP, którzy ustanowili precedens w tradycji islamskich dżihadystów w przeszłości. Oczywiście nie popieram śmierci niewinnych cywilów w żadnej wojnie. Jednak w kategoriach konfliktu arabsko-izraelskiego wina za tę śmierć leży po stronie tych, którzy zaatakowali Izrael. A jest to Hamas, który nie tylko regularnie ignorował lub łamał wynegocjowane wcześniej warunki zawieszenia broni, ale też używa cywilów jako żywych tarcz [4], włączając w to ukrywanie składów broni na obszarach cywilnych [5]. Jest to robione celowo, aby w momencie wzięcia odwetu za agresję Hamasu, to Izrael został oskarżony przez opinię publiczną za całe zło. Nie ma znaczenie, że Izrael regularnie stosuje praktykę ostrzegania cywilów w Gazie przed atakami [6], a izraelskie szpitale udzielają pomocy rannym Palestyńczykom, którzy zostali poszkodowani w wyniku tych ataków [7].

Jak zwracałem uwagę wcześniej [8], islamscy terroryści zostali zainspirowani przez wpływy nazistowskie [9][10], a wszystko to zaczęło się wraz z Bractwem Muzułmańskim, które pomaga organizować się takim grupom jak Hamas, CAIR i prawdopodobnie CARAMA. Na przykład założyciel Bractwa Muzułmańskiego Hassan al-Banna był sympatykiem nazistów. Przed II wojną światową Wielki Mufti Palestyny, nazywany Mohammed Amin al-Husseini, uciekł z brytyjskiej Palestyny po tym, jak podżegał do zamieszek przeciwko Żydom w czasie islamskiego święta Nabi Musa i wyemigrował do Europy, nawiązując osobiste stosunki z Benito Mussolinim i Adolfem Hitlerem. Husseini przyjaźnił się z Henrichem Himmlerem i został dowódcą w nazistowskim SS. Pomagał nazistowskim Niemcom i innym europejskim reżimom faszystowkim w eksterminacji żydowskiej populacji oraz doprowadził do utworzenia muzułmańskiego pułku SS. Po inwazji aliantów w Europie i upadku nazistów, Husseini uciekł do Egiptu, gdzie został powitany jak bohater i kontynuował działalność wspierania Bractwa Muzułmańskiego, a także pomógł utworzyć OWP, pod dowództwem swojego siostrzeńca Jasera Arafata.

Przeciwko czemu walczą Izrael i USA, to nie tylko islamski dżihadyzm, ale też nazizm. Kiedy nazizm upadł w Europie, znalazł sobie nowe życie na terenach Bliskiego Wschodu, w dużej mierze dzięki takim ludziom jak Mohammed al-Husseini i Hassan al-Banna. Faktem jest, że nazistowska literatura, a nawet książki jak Mein Kampf, są nie tylko sprzedawane w krajach arabskich, ale należą do bestsellerów na Bliskim Wschodzie [11]. Wielu nazistów szukało tam schronienia i pomagali muzułmanom toczyć wojny przeciwko Izraelowi. Dzięki ich wpływom grupy takie jak Hamas regularnie rozpowszechniają antysemickie teorie spiskowe i inne akcje propagandowe, który początkowo były używane w nazistowskich Niemczech. Na przykład w 2002 roku egipska telewizja wyemitowana podczas muzułmańskiego świętego miesiąca Ramadan mini serial oparty na antysemickim pamflecie Protokoły Mędrców Syjonu. Hamas ponowił tę transmisję, a także inne, jak programy dla najmłodszych [12], które demonizują Żydów i zachęcają dzieci do zostania dżihadystami [13].

W związku z tym można pomyśleć, że żaden libertarianin nie chciałby się z tym wiązać. Pomimo że islam potępia homoseksualizm i w prawie każdym islamskim kraju [14] (włączając w to Autonomię Palestyńską [15]) homoseksualiści są wtrącani do więzienia lub karani śmiercią, nie powstrzymało to Justina Raimondo (geja [16]) od wystąpienia przeciwko Izraelowi, na czym grupy takie jak Hamas zdecydowanie zyskały. Nie tylko oskarżył Izrael o posiadanie informacji na temat nadchodzących ataków 11. września 2001 [17], ale jest też autorem dwóch artykułów na Antiwar.com, potępiających ten kraj. W jednym z nich stwierdził, że Izrael zabija Palestyńczyków dla zabawy [18].

Autor: Mike Renzulli
Źródło: http://www.freedomsphoenix.com/Opinion/161116-2014-08-13-libertarians-hamas-and-gaza.htm
Tłumaczenie: seeker, libertarianin.org

[1] http://whatreallyhappened.com/content/carama-gaza-protest-phoenix
[2] https://groups.yahoo.com/neo/groups/CARAMA/info
[3] https://www.facebook.com/events/647784375317853/
[4] http://www.jpost.com/Operation-Protective-Edge/Journalists-threatened-by-Hamas-for-reporting-use-of-human-shields-369619
[5] http://www.washingtonpost.com/news/morning-mix/wp/2014/07/31/why-hamas-stores-its-weapons-inside-hospitals-mosques-and-schools/
[6] http://edition.cnn.com/2014/07/13/world/meast/mideast-tensions/
[7] http://www.jpost.com/Health-and-Science/Israeli-hospitals-continue-to-treat-sick-Gazans-despite-missile-attacks-362269
[8] www.freedomsphoenix.com/Opinion/107478-2012-03-14-the-nazi-influences-of-islamic-terror.htm
[9] http://www.israelnationalnews.com/Blogs/Message.aspx/6111#.U-mHdlYhSlK
[10] „Gdyby Arabowie złożyli broń, nastałby pokój, ale gdyby to Żydzi złożyli broń, zostaliby wybici w pień” – Pat Condell – https://www.youtube.com/watch?v=LeGYAfh9A1k
[11] http://www.theguardian.com/world/2005/mar/29/turkey.books
[12] http://www.timesofisrael.com/kill-all-jews-urges-hamas-tv-host/#!
[13] http://www.nytimes.com/2008/04/01/world/middleeast/01hamas.html?_r=0
[14] http://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_issues_and_Islam#Homosexuality_laws_in_majority_Muslim_countries
[15] http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/3211772.stm
[16] http://www.metroactive.com/papers/metro/02.29.96/public-eyem-9609.html
[17] http://www.amazon.com/The-Terror-Enigma-Israeli-Connection/dp/0595296823
[18] http://original.antiwar.com/justin/2014/07/17/israel-kills-for-the-fun-of-it/

comments powered by Disqus

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress