O stronie

~seeker 27 maja 2012

Kim jesteśmy?

Serwis Libertarianin.org im. Murraya N. Rothbarda został założony przez Wojciecha Mazurkiewicza w 2012 roku. To niezależne, apartyjne, internetowe centrum polskiego libertarianizmu. Naszym celem jest promowanie idei związanych z libertarianizmem, wolnym rynkiem oraz Austriacką Szkołą Ekonomii, a także sposobów na skuteczne zabezpieczenie swojej prywatności w Internecie. Nasza działalność nie jest nastawiona na zysk.

Kim był Murray N. Rothbard?

Naszym patronem jest Murray Newton Rothbard – jeden z najważniejszych ekonomistów XX wieku, historyk, teoretyk polityczny, a przede wszystkim libertarianin i zwolennik całkowicie wolnego rynku. Urodził się w Stanach Zjednoczonych w 1926 r., pochodził z zamieszkałej w mazowieckim Wyszogrodzie rodziny polskich Żydów.

Był wierny swoim ideałom, za co niejednokrotnie płacił słoną cenę. Rothbard inspiruje nas nie tylko pod względem intelektualnym, ale również swoją postawą zachęcającą do walki o to, w co wierzymy oraz do stawiania na niezależność. To jemu zawdzięczamy myśl przewodnią: „Zbrodnia jest zbrodnią, agresja jest agresją, bez względu na to, jak wielu ludzi godzi się na takie postępowanie”.

Aby dowiedzieć się więcej o naszym patronie przeczytaj ten artykuł lub wysłuchaj wystąpienia Toma Woodsa.

Co robimy?

Wspieramy polski ruch wolnościowy poprzez dostarczanie polskich tłumaczeń artykułów poruszających tematykę związaną z libertarianizmem, wolnością, ekonomią i anonimowością w Internecie.
Ponadto, oferujemy swoje łamy dla chętnych, którzy pragną wypróbować swoje pióro.

Prowadzimy też dwa kanały w serwisie YouTube, gdzie zbieramy filmy, wykłady, wywiady oraz utwory muzyczne związane z wolnością.

Tworzymy również grafiki, które mają na celu edukować, pobudzać do refleksji i promować ideę wolnościową.

Organizatorzy wolnościowych akcji mogą liczyć na nasz patronat medialny.

Oferujemy także pomoc osobom, które pragną zrealizować własny pomysł zbliżający nas ku wolności, ale brakuje im know-how.

W ten sposób dokładamy swoją cegiełkę do promocji wolności w Polsce oraz zwiększania poziomu wiedzy u przyjaciół wolności i wolnego rynku.

Dlaczego działamy?

Wierzymy, że przymus polityczny jest zły pod względem moralnym oraz społeczno-gospodarczym. Wierzymy, że ludzie są w stanie stworzyć dobrowolne, dobrze prosperujące społeczeństwo, wolne od aparatu przemocy.

Jak pomóc?

Możesz nas wspomóc przede wszystkim poprzez

comments powered by Disqus

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress