A A + -

Nowy program rządowy „Cukierki+”

2 listopada 2016 Publicystyka

Autor: Aleksy Przybylski

Jak poinformowaliśmy na naszym fanpage’u, 31. października ruszył pilotażowy program rządowy „Cukierki+”, którego celem jest rozdanie cukierków dzieciom zostającym w domu podczas Halloween.

Celem nowego programu jest, jak mówią politycy PiS-u, zadbanie, by każde polskie dziecko miało równą szansę spożycia słodyczy. W kuluarach mówi się o lobbingu dentystów, którzy ostatnimi czasy słabo przędą i nalegają na regulacje zwiększające popyt na ich usługi.

Zapytaliśmy premier Beatę Szydło o przyczyny powstania programu „Cukierki+”:

„Proszę pana, jak mawia prezes: ‘Każdemu wedle potrzeb’! Poza tym, bardziej rozbudowane programy już działają na Zachodzie. Chce pan być tak bogaty, jak Norwedzy? My chcemy. Jak pan nie chce to może pan zawsze wyjechać!”.

Mieliśmy okazję potowarzyszyć pewnemu ministrowi w eskapadzie do jednego z robotniczych osiedli w Warszawie. Minister ten wykazywał się wysoką sprawnością w zabieraniu cukierków dzieciom, które co prawda stawiały na początku opór. Jednakże bardzo szybko przekonywały się do sprawy, gdy minister wykonywał dziwny ruch ręką i mamrotał o „zagranicznym kapitale”, „złodzieju Tusku” i „wstawaniu z kolan”.

Dowiedzieliśmy się od wysoko postawionego urzędnika Ministerstwa Finansów o nieoficjalnych zawodach prowadzonych wśród posłów partii rządzącej. Wygranym został, jak nam powiedziano, premier Morawiecki. Podobno wśród nagród były m.in.: dowolna ustawa, część samolotu z katastrofy w Smoleńsku czy uścisk ręki prezesa.

Całą sprawę postanowił skomentować Minister Sprawiedliwości:

„W przyszłym tygodniu ruszą prace nad poprawioną wersją ustawy. W poprawkach zamierzamy zamieścić m.in. nakaz uczestniczenia w badaniach poziomu cukru we krwi wśród dzieci w wieku 5-18 lat, które będą obowiązkowe od 30 października do 5 listopada. Badania będą przeprowadzane przez rodziców przy pomocy opracowywanego właśnie urządzania. Jego ostateczna cena zostanie podana pod koniec września 2017 r.”.

Artykuł ma charakter żartobliwy. Cytaty i wydarzenia są zmyślone.

comments powered by Disqus

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress