A A + -

Mariusz Kowalczyk wybrany do komisji rewizyjnej Republikanów

28 listopada 2013 Newsy, O stronie

republikanie23 listopada miał miejsce Zjazd Republikański, na którym Stowarzyszenie wybrało nowe władze. Przewodniczącym został Przemysław Wipler, pokonując Annę Streżyńską (ZOBACZ wywiad z Wiplerem). Z radością muszę poinformować, że do członków komisji rewizyjnej został wybrany nasz redakcyjny kolega Mariusz Kowalczyk, koordynator Klubu Republikańskiego dz. Targówek, m.st. Warszawy (CZYTAJ na m.wprost.pl). Jako administrator serwisu Libertarianin składam gratulacje.

Należy zauważyć, że kilka dni wcześniej rozmawialiśmy z Mariuszem o libertarianizmie oraz Republikanach na łamach naszej strony. Wywiad ów padł na podatny grunt i cieszył się dużą popularnością w środowisku republikańskim, do tego stopnia, że został obszernie zacytowany w oficjalnej informacji prasowej dotyczącej wyboru Mariusza, której treść w całości umieściłem poniżej. Cały dokument można też pobrać TUTAJ lub przeczytać TU.

Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy libertarianie popierając działalność Stowarzyszenia, jednak należy zwrócić na liczne wolnościowe inicjatywy, zwłaszcza w kwestiach gospodarczych oraz mających na celu ograniczenie wpływu biurokracji i zwiększenie swobody wyboru obywatela, w których brali oni udział w ostatnim czasie. Tym bardziej cieszy obecność i wpływy libertarian w ich szeregach. Dlatego też życzę powodzenia w kontynuowaniu dzieła i liczę, że dzięki takim osobom jak Mariusz i inni obecni tam libertarianie, Republikanie będą kierować się na tory bliższe libertarianizmowi niż etatyzmowi. Mam też nadzieję, że w zaciekłej walce wyborczej Republikanie zachowają swój oddolny i społeczny charakter, nie dając się zdominować przez związane z obecną władzą siły polityczne.

Wojciech Mazurkiewicz

 

Treść notatki prasowej z 26.11. 2013 dotyczącą działalności Klubu Republikańskiego Warszawa Targówek oraz wyboru Mariusza Kowalczyka, koordynatora ww. Klubu do Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Republikanie przesłanej przez Annę Kiljan, biuro prasowe Stowarzyszenia „Republikanie”).

„Podczas Zjazdu Republikańskiego, Mariusz Kowalczyk, koordynator Klubu Republikańskiego Warszawa Targówek, został wybrany na członka Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Republikanie. Parę dni wcześniej udzielił portalowi libertarianin.org wywiadu , w którym mówił między innymi o tym dlaczego dołączył do Republikanów oraz o najbardziej istotnych zmianach, które powinny w Polsce zostać przeprowadzone.

„Republikanie stawiają na zmiany stopniowe, ale konsekwentne i mające dać trwałe skutki. Nasza droga do wolności to droga pragmatyzmu, na której każdy krok jest konsekwencją poprzedniego i poprzedza krok następny. Takimi krokami jest projekt zastąpienia PIT podatkiem od funduszu płac czyli „Polska bez PIT” czy pełnego urynkowienia i oddania aktywów zgromadzonych w OFE tym do kogo, naszym zdaniem, należą czyli klientom. Dlatego właśnie projekt reformy OFE nazywamy po imieniu: legalną grabieżą pieniędzy obywateli. Naszym zdecydowanym celem jest państwo minimalne, choć oczywiście różnimy się pięknie, gdzie jest owe minimum.” – stwierdził Mariusz Kowalczyk w wywiadzie.

Klub Republikański na warszawskim Targówku bierze udział we wszystkich inicjatywach Republikanów, m.in. w słynnym Gronkobusie, ciągle przyjmuje nowych członków i zaprasza na kolejne spotkania. Najbliższe spotkanie Klubu odbędzie się w czwartek 28 listopada o 19:00 w restauracji Osteria Italiana przy ul. Borzymowskiej 43 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

Link do wywiadu z Mariuszem Kowalczykiem:

http://libertarianin.org/rozmowa-z-mariuszem-kowalczykiem/

comments powered by Disqus

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress