A A + -

Czego się o sobie dowiedziałem?

22 czerwca 2014 Felieton, Publicystyka

„Po co ci jakieś prawa? Zamierzasz coś zrobić?”

Wszelkiej maści etatyści wiele mnie nauczyli o tym jak być libertarianinem i co naprawdę znaczy to słowo. Tak w sumie to zdają się wiedzieć o libertarianizmie więcej niż wiem ja sam. Dzięki pozornie bezsensownym dyskusjom, odwracaniu kota ogonem i różnym wyzwiskom lecącym w moją stronę nareszcie zacząłem dostrzegać błędy w swoim rozumowaniu. Aby ukazać moją wdzięczność wobec tych, którzy ukazali mi jak bardzo zabłądziłem, zdecydowałem się stworzyć listę, dzięki której inni libertarianie również będą mogli przejrzeć na oczy. Poniżej prezentuję jedenaście najważniejszych rzeczy, jakich się o sobie dowiedziałem, gdy rozmówcy usłyszeli, że jestem libertarianinem.

1. Ponieważ popieram prawo do posiadania broni z pewnością mam małego penisa. Niestety jeszcze nie rozkminiłem jak to się ma do moich koleżanek-libertarianek, ale na pewno ma to coś wspólnego z ich genitaliami.

2. Zawsze się mylę. Nieważne jak bardzo logiczne i spójne są moje argumenty, jak mocno uzasadnię swoje stanowisko i czy podeprę je badaniami. Jestem po prostu skazany na bycie w błędzie. Jest też spora szansa, że jestem niepiśmienny, więc w sumie na tym punkcie mógłbym poprzestać.

3. Ponieważ stawiam działalność charytatywną nad państwową to nienawidzę biednych ludzi i wolałbym oglądać jak umierają niż chociaż spróbować być dla nich miłym. Nienawidzę też chorych ludzi (bo nie lubię NFZ), starych ludzi (bo nie lubię ZUSu) oraz dzieci.

4. Jestem takim rasistą, że już nawet tego nie zauważam. Wszystko co mówię jest w jakiś sposób rasistowskie, a moja gadka, że ludzie powinni mieć równe prawa jest elementem mojej ukrytej rasistowskiej propagandy.

5. Zamiast religii wyznaję Janusza Korwin-Mikke i jestem korwinistą. Nie potrafię myśleć za siebie i odpowiadam na pytania tylko cytatami z bloga Krula. Muszę przyznać, że dzięki temu zamawianie jedzenia w restauracji jest niezwykle zabawne.

6. Ponieważ uważam, że ludzie powinni móc zarządzać swoją własnością, a pieniądze które zarobią należą do nich, jestem obrzydliwie chciwy. Moja chciwość sprawia, że ciężko jest mi zapłacić państwu należną mu część moich pieniędzy, a to przecież jest moim obowiązkiem jako obywatela. Wiem, że jeśli ich nie zapłacę to pójdę do więzienia, ale nadal słyszę, że to coś dobrego. Zostałem jednakże zapewniony o możliwości wyboru – wszak jeśli mi się tu nie podoba to zawsze mogę pojechać do Somalii. To może być jakieś wyjście, słyszałem że o tej porze roku jest tam całkiem ładnie.

7. Każda broń, którą posiadam – nieważna marka, model czy kaliber – jest w zasadzie w pełni automatycznym, wojskowym karabinem szturmowym AR-15 strzelającym 1000 razy na minutę i używam go do polowania na dzieci. To czyni mnie terrorystą. Takim, który dzieci nienawidzi w szczególności.

8. Moje przekonanie, że pieniądze powinny być oparte na czymś co prezentuje rzeczywistą wartość – jak złoto czy srebro – jest kompletnym szaleństwem i dowodzi mojej ekonomicznej niewiedzy i ignorancji.

9. Mój brak zaufania do rządu, choć oparty na dawnych i teraźniejszych wydarzeniach, jest dowodem na moją psychozę, więc powinienem poszukać profesjonalnej pomocy.

10. Nieważne do jakiej klasy społecznej czy ekonomicznej należę bądź myślę, że należę – jestem obrzydliwie bogaty. Tak bogaty jak WalMart. Bo tylko bogaci mogą sobie pozwolić na wolność.

11. Nienawidzę dróg. Nienawidzę też policji, straży pożarnej i wszystkich innych służb ratowniczych. Sromotnie się mylę, jeśli uważam że mogą być finansowane z dobrowolnych datków, czy też należeć do prywatnej osoby. Wszystko pomimo, że jest wiele historycznych przykładów na to, że mam rację i mimo istnienia zapotrzebowania na takie usługi. Tak w sumie to powinienem usiąść i patrzeć jak świat się wali, bo sprawia mi to nieopisaną radość.

Codziennie dziękuję Bogu za ludzi, którzy mi to wszystko uświadomili. Gdyby nie oni nadal błądziłbym gdzieś w meandrach własnej niewiedzy. Któżby pomyślał, że wiara w możliwość wprowadzenia wolności, swobody i dobrowolnych działań może być taka niebezpieczna i egoistyczna?

Źródło: http://thelibertydoll.com/2014/01/13/11-statists-taught-libertarian/

Tłumaczenie i adaptacja: Elmo

comments powered by Disqus

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress